ru ua

Готель "Централь" добився в суді визнання недійсним кредитного договору з ВТБ Банком на 8,8 млн дол., - "Комерсант-Україна".

Компанія "Отель"Централь" добилася в суді визнання недійсним кредитного договору з ВТБ Банком на суму 18,8 млн дол., повідомляє "Комерсант-Україна". Про це йдеться у рішенні Господарського суду Донецької області у справі N9/70пд, яким суд визнав недійсними договір видачі валютного кредиту і договір застав.

Відповідно документу, донецька філія ВТБ Банку в червні 2007 р. вирішила видати мультивалютну кредитну лінію ТОВ "Готель "Централь" на 13 млн дол. до червня 2013 р. У грудні 2007 р. лінія була збільшена до 19,4 млн дол. з можливістю отримання позик в доларах США, гривнях і російських рублях. В рамках договору готель "Централь" отримав від банку на будівництво офісного центру 18,833 млн дол. і 2,864 млн грн, заклавши нерухомість площею 7289,8 кв.м.

Суд задовільнив позов ТОВ про визнання недійсними договорів, пояснюючи тим, що "єдиним законним засобом платежу, який застосовується на території України, є гривня", а "в іноземній валюті можуть визначатися ціни в зовнішньоекономічних договорах". Суд вважає, що при укладенні валютного договору обидві сторони зобов'язані були отримати індивідуальну валютну ліцензію НБУ. При цьому суд не взяв до уваги наявність у ВТБ Банка генеральної валютної ліцензії. "Отримання індивідуальної ліцензії є необхідною умовою для правомірності видачі і отримання кредиту незалежно від суми коштів, які надаються банком, і терміну їх повернення позичальником", - йдеться у рішенні суду. Оплату держмита і інформаційні витрати суд поділив навпіл між позичальником і кредитором.

Але готель "Централь" не погодився оплачувати 54,25 грн і подав апеляцію на цю частину рішення. В ході засідання Донецького апеляційного господарського суду 14 вересня ВТБ Банк безуспішно намагався добитися відміни рішення попередньої інстанції. При цьому суд уточнив, що "недійсне зобов'язання не підлягає забезпеченню".