ru ua

За звільнення соратника Курченко в Раді вже зібрали кілька десятків підписів, - ЗМІ

За звільнення соратника Курченко в Раді вже зібрали кілька десятків підписів, - ЗМІ Фото: Олександр Кацуба

В парламенті розпочався збір підписів депутатів за передачу на поруки колишнього заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Олександра Кацубу по справі олігарха Сергія Курченко, повідомляють українські ЗМІ.

Повідомляється, що цю інформацію підтвердив народний депутат Антон Кіссе ("Відродження"). Він зазначив, що збір підписів ведеться серед усіх депутатів парламенту, а не тільки в депутатської групи "Відродження", в яку входить батько Олександра Кацуба Володимир. При цьому Кіссе важко сказати, яка кількість парламентаріїв вже підписали звернення про передачу на поруки Кацуби.


Крім того, джерело в "Видродженни" говорить, що зібрали вже кілька десятків підписів. При цьому, за його словами, обстановка загострюється. Олігарх Ігор Коломойський, під чиїм патронатом знаходиться "Відродження", сприйняв арешт Кацуби як порушення домовленостей з президентом, який нібито обіцяв не чіпати людей олігарха.

"Назріває серйозний конфлікт Коломойського і Порошенка. Можуть бути підключені і медійні ресурси олігарха. Це продовження ситуації, коли Солом'янський районний суд Києва дав добро на арешт Лазорко (екс-заступника правління Укрнафти, людину Коломойського - Прим.Ред.), та ЗМІ Коломойського розгорнули війну проти сім'ї голови суду. Ходять навіть чутки, що Коломойський зі своєї декларації готовий внести за Кацубу гігантський заставу в 450 мільйонів гривень. Також кажуть, що Кацуба-старший в приватних бесідах вже попередив, що може виступити з трибуни Ради і розповісти кому він платив гроші за синів", - повідомляє джерело.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 18 червня Голосіївський районний суд Києва заарештував колишнього заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Олександра Кацубу строком на 2 місяці з правом внесення застави у розмірі 450 млн грн.

Вважається, що Кацубу негласно патронував Ігор Коломойський, допомагаючи йому захищатися від численних кримінальних справ. Та арешт екс-заступник голови Наку став індикатором серйозних проблем у відносинах між олігархом і президентом. Тим більше, що ще раніше компанії, близькі до Коломойському зробили спробу заблокувати приватизації Одеського припортового заводу, а також подали позови до держави на мільярди доларів з приводу "Укрнафти". Ситуація навколо останньої компанії взагалі є вкрай вибухонебезпечною.