ru ua

Операція ООН по виявленню використання хімічної зброї в Сирії розпочнеться наступного тижня

Операція Організації Об'єднаних Націй (ООН) по виявленню використання хімічної зброї в Сирії почнеться наступного тижня. Про це сьогодні повідомив офіційний представник організації Мартін Несірскі, передає Al Arabiya.

За його словами, операція буде носити суто технічний характер, тобто її метою буде встановлення факту використання хімічної зброї на території Сирії, а не виявлення того, яка сторона конфлікту її задіяла. Несірскі також додав, що керувати нею буде призначений генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном шведський вчений Аке Селльстром, який раніше проводив аналогічні розслідування в Іраку.

Нагадаємо, уряд Сирії і бойовики опозиції звинувачують один одного в нанесенні удару з використанням хімічної зброї. Йдеться про інцидент 19 березня ц.р., коли в результаті вибуху боєприпасу, спорядженого отруйною речовиною, загинули 16 людей, ще близько 100 людей постраждали. У той же час американські і європейські офіційні особи заявляють, що немає ніяких свідоцтв того, що це дійсно мало місце. У тому випадку, якщо дана інформація підтвердиться, це буде перший випадок використання хімічної зброї за час конфлікту.

Протистояння влади й опозиції в Сирії почалося в березні 2011 р. Пізніше воно перетворилося на повномасштабну громадянську війну. За оцінкою ООН, з моменту початку збройних зіткнень в країні загинули близько 70 тис. мирних жителів.

Читайте также: МЗС України закликало сирійську владу посилити контроль за наявними запасами хімзброї