НКЦБФР врегулювала консолідований нагляд над діяльністю небанківських фінансових груп

Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку (НКЦБФР) схвалила положення про консолідований нагляд над діяльністю небанківських фінансових груп, основну діяльність в яких здійснює особа, яка отримала ліцензію на професійну діяльність на фондовому ринку. Відповідне рішення було прийнято на плановому засіданні регулятора, яке відбулося 2 жовтня 2012 р.

"Даний документ прописує вимоги до регулювання діяльності фінансових груп в частині мінімізації ризиків як окремих їх учасників, так і самих ризиків груп, а також отримання від них консолідованої звітності. Зокрема, положення визначає особа, відповідальна за цю діяльність, його функції та обов'язки, а також механізм узгодження такої особи регулятором. На сьогоднішній день комісія багато працює над мінімізацією ризиків на фондовому ринку, і ми сподіваємося, що відповідний документ дасть нам можливість зменшити їх діяльності небанківських фінансових груп і, таким чином, захистити інвесторів. З цією метою ми приділили особливу увагу моменту обробки відповідальною особою інформації про діяльність учасників таких груп і застосування необхідних заходів, які дозволять відстежувати і попереджати негативні наслідки операцій її учасників", - зазначив член НКЦБФР Костянтин Кривенко.

Крім того, документ визначає порядок надання звітності в комісію такою особою, а також встановлює обмеження і ліміти діяльності учасників небанківської фінансової групи. Так, для учасників цієї групи будуть існувати певні умови для отримання кредитів, позик і видачі векселів на суму, що перевищує активи всіх закладів, що входять у групу. Також такі установи не зможуть укладати цивільно-правових угоди без спеціального узгодження з іншими учасниками своєї групи.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся