НКРЕ оприлюднила звіт про повторне відстеження результативності постанови про тарифи на електроенергію.

Національна комісія регулювання електроенергетики України оприлюднила звіт про повторне відстеження результативності постанови від 23 грудня 2008 р. № 1399 "Про затвердження змін до порядку визначення роздрібних тарифів на електричну енергію, тарифів на передачу електроенергії місцевими (локальними) електромережами та тарифів на постачання електроенергії для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, які забезпечують повну оплату електроенергії, купованої ними на оптовому ринку електроенергії України", йдеться у повідомленні комісії.

Метою прийняття постанови є спрощення та удосконалення положень постанови, зокрема виключення розділу щодо визначення коефіцієнтів понаднормативних витрат електроенергії, запровадження єдиного терміну дії встановлених базових рівнів експлуатаційних витрат, усунення положень, які передбачали виключення для ліцензіатів в частині визначення обсягів передачі електроенергії.

Методом одержання результатів відстеження є статистичні дані, одержані шляхом аналізу звернень суб'єктів господарювання до центрального апарату НКРЕ щодо надання пропозицій та зауважень стосовно оприлюдненого проекту постанови.

Данні та припущення, на основі яких відстежувалася результативність регуляторного акта, були отримані шляхом аналізу вхідної кореспонденції центрального апарату НКРЕ, в тому числі за факсом та електронною поштою; шляхом проведення нарад з обговорення отриманих пропозицій та зауважень.

Після набрання чинності постанови її результативність визначається такими кількісними показниками:

1) розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов'язаних з дією акта - не змінився, оскільки в цілому принципи розрахунку тарифів на передачу та постачання електричної енергії залишився без змін;

 2) станом на 1 березня 2010 р. кількість суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта становить 5 ліцензіатів з постачання електроенергії за регульованим тарифом (ВАТ "ЕК "Житомиробленерго", ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго", ВАТ "Кіровоградобленерго", ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго", ВАТ "ЕК "Севастопольенерго");

3) розмір час, що витрачається суб'єктами господарювання та/або фізичними особами, пов'язаними з виконанням вимог акта - не змінився; для ліцензіатів, на яких поширюється дія Постанови - не змінився, оскільки принципи розрахунку тарифів на передачу та постачання електричної енергії залишаться без змін;

4) рівень поінформованості суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта - високий, оскільки відповідно до вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" на офіційному веб-сайті НКРЕ в мережі Інтернет www.nerc.gov.ua було розміщено проект постанови, аналіз регуляторного впливу та повідомлення про оприлюднення.

Результатом впровадження даної постанови НКРЕ є спрощення та удосконалення положень, встановлення єдиного терміну дії базових рівнів експлуатаційних витрат для всіх ліцензіатів, на яких поширюється дія порядку, а також встановити єдиний підхід до формування обсягів передачі електроенергії всіх ліцензіатів. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся