ru ua

Деякі американські чиновники перешкоджають розслідуванню справи про вбивство Щербаня, - ГПУ

Деякі американські чиновники перешкоджають розслідуванню справи про вбивство нардепа Євгена Щербаня. Про це в ефірі програми "Шустер Live" на "Першому національному каналі" заявив перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін.

"Деякі американські чиновники приховують правду про вбивство нардепа Євгена Щербаня і ролі екс-прем'єра Юлії Тимошенко в різних злочинах. Замість того, щоб допомогти українському слідству в розкритті вбивств і корупції, в США був розроблений план знищення кримінальної справи про вбивство Щербаня. Частиною цього плану була нейтралізація мене як керівника слідчої групи шляхом незаконного арешту... я змушений був покинути США", - сказав Кузьмін.

За словами першого заступника генерального прокурора України, коли він повернувся в Україну колишній охоронець президентської охорони Микола Мельниченко назвав імена та прізвища усіх причетних до організації його арешту, серед них високопоставлені особи Держдепартаменту США.

Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 р. в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию.

У ГПУ вважають, що замовником вбивства Щербаня в інтересах Юлії Тимошенко був ще один екс-прем'єр-міністр Павло Лазаренко.

Читайте також: Мельниченко готовий давати свідчення у справі Щербаня (фото)