Неконституційна практика вищих органів влади призвела до відмінності між юридичною і фактичною Конституцією, - експерт

Неконституційна практика вищих органів державної влади призвела до того, що юридична і фактична Конституції в Україні не збігаються. Про це у своїй статті для видання "Дзеркало тижня. Україна" пише член Конституційної асамблеї Ігор Коліушко.

"Перманентні і грубі порушення чинної Конституції вищими посадовими особами держави, від владних вирішень яких залежить доля конституційної реформи. Перш за все це стосується Верховної Ради, Президента і Конституційного суду. Верховна Рада закріплює в законах ширші повноваження для Президента, ніж це визначено Конституцією. До того ж основний закон не передбачає для Президента права давати органам влади і посадовим особам обов'язкові для виконання доручення. Така практика з'явилася ще при президентстві Леоніди Кучми, зловживав нею і Віктор Ющенко. Віктор Янукович "узаконив її" і використовує у значно більших масштабах", - заявляє експерт.

Він додає, що конституційна реформа, яка проводиться, може нашкодити конституційному ладу.

Читайте також: Легітимність Конституції на даний момент є сумнівною, - член Конституційної асамблеї

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся