ru ua

Нацбанк повинен застосовувати санкції до валютним спекулянтам, - експерт

Національний банк має достатню інструментарієм для підтримки стабільного курсу гривні, але у разі виникнення спекулятивних атак на курс повинен застосовувати заходи впливу до тих фінансовим установам, які намагаються розхитати ринок. Таку думку висловив керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський, передає телеканал БТБ .

Коментуючи намір НБУ застосовувати санкції до фінансових установ, які здійснюють спекулятивні дії на валютному ринку, Забловський зазначив, що це цілком раціональна позиція: «На кону стоїть стабільність національної валюти і фінансової системи в цілому. Тому зараз такі дії можуть бути цілком виправдані».

Забловський зазначив, що у банків завжди є спокуса заробити швидкі гроші на спекулятивних операціях, тому НБУ має демонструвати рішучість для підтримки стабільного курсу гривні. «Така ситуація не нова для українського ринку. Подібні спроби були і півтора роки тому, і під час так званої «помаранчевої революції», під час кризи 2008-2009 рр. Тому щодо деяких банків застосування санкцій було б цілком виправданим. І Нацбанк зараз демонструє рішучість у боротьбі зі спробами розхитати ринок, тому що у комерційних банків завжди є спокуса заробити на цьому, тому що маржинальність спекулятивних операцій незрівнянно вище, ніж звичайні кредитні або депозитні операції. Тому дії Нацбанку продемонструють, що він контролює ситуацію і це буде сигналом, що не потрібно намагатися розхитати ринок», - зазначив Забловський.

Він не очікує повторення валютного ажіотажу зразка 2004 р., 2008 р. або спроб розхитати курс як це було в 2010 р. За його словами, що сьогодні ситуація на валютному ринку більш спокійна, а населення не прагне масово купувати долари. Експерт додав, що не слід довіряти прогнозам різного роду псевдоекспертів, які намагаються створити штучний ажіотаж, а більше звертати увагу на заяви і дії Національного банку, який здійснює реальний вплив на курсову політику в Україні.