ru ua

Нардеп: Для завершення справи Кацуб знадобиться політична воля

Влада повинна продемонструвати політичну волю і довести справу Кацуб до кінця, покаравши всіх винних "за розбазарювання і розкрадання державних грошей в Міненерго, НАК "Нафтогаз України" часів Януковича". Про це заявив народний депутат Андрій Артеменко, заступник голови комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції.

"Якщо є факти, що підтверджують документи, їх потрібно притягати до відповідальності, затримувати, заарештовувати.... Доводити (наслідок) до логічного завершення. Тому я повністю підтримую ці заходи", - зазначив парламентарій.

Разом з тим, нардеп не впевнений, що навіть реальне покарання корупціонерів, які працювали за Януковича, відіб'є у нинішніх чиновників бажання запускати руки в державну кишеню. На його думку, єдиний дієвий рецепт боротьби з корупцією - системний контроль з боку громадськості.

"Громадянське суспільство давним-давно переросло наших політиків і наших чиновників. Громадянське суспільство сьогодні це єдине мірило контролю за діями, як чиновників, так і політиків. І враховуючи, що рівень самосвідомості українського громадянського суспільства набагато вищий, ніж політична культура, я вважаю, що не силові репресії, а виключно контроль громадських організацій допоможе припинити зараз ті зловживання, які йдуть зараз по всій вертикалі влади", - заявив Артеменко.

Нагадаємо, як повідомляли ЗМІ, у п'ятницю Печерський районний дозволив взяти під варту колишніх заступників голови НАК "Нафтогаз Україна" Сергія та Олександра Кацуб. Як зазначалося, братів звинувачують у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах. Чиновники заплатили підставній фірмі 285 мільйонів гривень за дослідницькі роботи на шельфі Чорного моря. За даними ЗМІ, Олександр Кацуба підписав акти виконаних робіт, хоча в дійсності вони не проводилися. У фірми не було ні співробітників, ні обладнання, вона просто переправляла отримані кошти в конвертаційний центр. Підкреслювалося, що правоохоронці з'ясували, що організував злочинну схему Сергій Кацуба, а її реалізацією займався Олександр Кацуба, який зайняв місце брата в 2012 році, коли той став народним депутатом.