ru ua

Нардеп пропонує встановити розмір держмита за реєстрацію прав на нерухомість в 119 грн

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект № № 8296-д, ініційований народним депутатом від партії регіонів, головою комітету ВР з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталієм Хомутинніком, яким пропонується встановити держмито за реєстрацію прав на нерухомість в розмірі 119 грн. Текст законопроекту "Про внесення змін до Декрету Кабінету міністрів України" Про державне мито "щодо ставок за проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно" опублікований на офіційному сайті ВР.

Законопроектом пропонується встановити розмір плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (119 грн).

Крім того, документ встановлює розмір держмита за держреєстрацію іншого речового права та обтяження права на нерухоме майно в розмірі 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 грн).

Реалізація норм проекту, на думку автора, буде сприяти підвищенню ефективності витрат держбюджету на створення та утримання системи органів держуправління у сфері держреєстрації прав на нерухоме майно, а також сприяти наповненню дохідної частини держбюджету України.

Планується, що закон у разі його прийняття набуде чинності з 1 січня 2013 року.