Нардеп пропонує розширити повноваження СБУ в частині контролю та нагляду за контентом в українському сегменті Інтернет

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект № 2208а, ініційований народним депутатом від Партії регіонів Володимиром Олійником, яким пропонується розширити повноваження СБУ в частині контролю за якістю і змістом контенту, розміщеного в мережі Інтернет. Текст проекту закону "Про внесення змін до закону України "Про захист суспільної моралі "(щодо захисту інформаційного простору)" опублікований на офіційному сайті ВР.

Згідно зі змінами, які пропонується внести, забороняються виробництво та розповсюдження в інформаційному просторі продукції, яка пропагує війну, національну, релігійну ворожнечу, насильство, жорстокість, містить заклики до захоплення державної влади, повалення або насильницької зміни конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, посягання на права і свободи людини, вчинення терористичних актів чи інших кримінально караних дій.

Також закон про захист суспільної моралі пропонується доповнити новою статтею "Заборона розміщення та поширення в адресному просторі українського сегменту мережі Інтернет та інформаційних (автоматизованих) системах України продукції". Згідно з цією статтею суб'єкти господарювання, що надають послуги з розміщення, зберігання та доступу до електронних інформаційних ресурсів, оператори та провайдери телекомунікаційних послуг, що надають доступ до мережі Інтернет, зобов'язані: на підставі рішення суду за зверненням підрозділу СБУ чи органу внутрішніх справ видаляти протягом доби заборонений контент або ж весь ресурс.
Також, протягом доби за запитом СБУ або органів внутрішніх справ надавати відомості про тип телекомунікаційних послуг, їх технічні характеристики, місце і період надання; наявні дані про особу-користувача для (абонента) послуг.

З метою недопущення витоку відомостей, що становлять державну таємницю, і даних попереднього розслідування, не розголошувати інформацію про факт і зміст запиту СБУ або органу внутрішніх справ, отримання відомостей про тип телекомунікаційних послуг, їх технічні характеристики, місце і період надання; наявні дані про особу- користувача для (абонента) послуг.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся