ru ua

Нардеп від "Удару" пропонує ВР скасувати мито імпорт на електроавтомобілів

Народний депутат України з фракції "Удар" Геннадій Ткачук пропонує Верховній Раді України встановити ставки ввізного мита на рівні 0% на автомобілів з електричними двигунами

Народний депутат України з фракції "Удар" Геннадій Ткачук пропонує Верховній Раді України встановити ставки ввізного мита на рівні 0% на автомобілів з електричними двигунами. Про це йдеться в законопроекті №4605 "Про внесення змін до Митного тарифу України, затвердженого законом України "Про митний тариф України".

Законопроект пропонує внести зміни до розділу XV додатку до закону України "Про митний тариф України".

Зміни передбачають встановлення нульових ставок ввізного мита на транспортні засоби, оснащені електричними двигунами, що імпортуються в Україну.

Нагадаємо, згідно діючого законодавства в Україні діє повне мито на рівні 10% і преференційне мите 8% на ввезення транспортних засобів, оснащених електричними двигунами.

"Відповідно до фахових розрахунків, світовий ринок чекає істотне збільшення кількості електромобілів - з 138 тис. у 2012 р. до 1,8 млн авто в 2020 р. Ця тенденція поступово прийде і в Україну. Державна підтримка придбанню електромобілів здійснюється більш ніж половиною країн Європейського союзу. При цьому, стимулювання продажів електромобілів включає не тільки державні субсидії на покупку, але й зниження митних зборів на імпорт, вільний проїзд на платних дорогах тощо. Тим часом, в Україні відсутнє державне стимулювання попиту на електромобілі, і тому вони поки ще не користуються популярністю - у першу чергу, через високі ціни", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекті.

На думку автора документу, прийняття проекту закону стимулюватиме попит на електромобілі.

"Скасування ввізного мита наблизить вартість електромобіля до вартості звичайного автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння, а також прискорить процес формування перспективного ринку автомобільного електротранспорту в Україні", - йдеться у пояснювальній записці до документу.