ru ua

На судні Ariana тривають роботи щодо відновлення його життєдіяльності, - Служба зовнішньої розвідки.

На судні Ariana тривають роботи щодо відновлення його життєдіяльності, повідомляє прес-служба Служба зовнішньої розвідки України. Також повідомляється, що поряд із судном знаходиться фрегат ВМС США. "Члени його команди доставили на судно близько 20 бар легкого пального, яке використовується для живлення дизель-генератора, що забезпечує функціонування засобів зв'язку та систем життєзабезпечення", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що американські військовослужбовці також доставили на судно в необхідній кількості продукти харчування і питну воду. Членам екіпажу надана невідкладна медична допомога. Стан їх здоров'я задовільний.
"На сьогодні ще передчасно говорити про якийсь конкретний порт слідування судна, як це було зроблено у деяких коментарях, а також про інші деталі операції на її завершальному етапі, оскільки вона здійснювалася СЗР України у конфіденційному режимі із застосуванням розвідувальних сил і засобів", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 10 грудня голова Служби зовнішьньої розвідки Микола Маломуж заявив, що за звільнення судна Ariana з полону сомалійських піратів було заплачено 2,8 млн дол.
Служба зовнішньої розвідки України у взаємодії з партнерськими спецслужбами надавала судновласнику сприяння у вирішенні широкого кола питань, узгоджену суму викупу було доставлено на судно повітряним шляхом, наголосив він.
В той же час заступник директора департаменту консульської служби МЗС України Сергій Бороденков не виключив, що судно Ariana після вирішення технічних проблем буде направлятися до порту Момбасу (Кенія).
Балкер Arianа, який йшов під прапором Мальти і перевозив 35 тис. т сої з Бразилії до Ірану, було захоплено піратами в ніч проти 2 травня 2009 р. Володіє Arianа зареєстрована на Мальті компанія "Тандела шипінг". Судно знаходиться в управлінні у грецької компанії Alloceans Shipping Cо. Ltd. У полоні піратів знаходився екіпаж у складі 24 українців - мешканців Одеської та Миколаївської областей.