ua ru

На ринку все ще переважають негативні настрої відносно динаміки вартості нафти, - результати опитування

На сьогоднішній день на ринку все ще переважають негативні настрої відносно динаміки вартості нафти. До такого висновку прийшли журналісти агентства Bloomberg, опитавши ряд відомих аналітиків і експертів з приводу перспектив ринку нафти в наступному році.

Результати опитування свідчать, що близько 41% інвесторів вважають, що вартість бареля нафти WTI найближчим часом впаде, у той час як лише 33% учасників ринку дотримуються протилежної думки. Примітно, що ще місяць тому це співвідношення складало 61 проти 32% на користь песимістів. Найбільш негативно налаштованими щодо нафти марки WTI виявилися аналітики банку Citigroup - їх прогноз на кінець наступного року становить 80 дол./бар. Найбільш оптимістичним прогнозом можна назвати думку фахівців з Barclays, які очікують підвищення вартості WTI до 118 дол./бар. Середній прогноз щодо нафти складає 104 дол., що майже не відрізняється від поточної ціни 98 дол.

"З великою часткою ймовірності вартість як WTI, так і Brent залишиться приблизно на тому ж рівні, що й зараз, оскільки ми прогнозуємо поліпшення ситуації навколо боргової кризи зони євро. Це означає, що з боку попиту ніяких змін не виникне. Що стосується пропозиції, то і тут малоймовірні зміни, оскільки США і Ізраїль утримаються від проведення військової операції в Ірані - надто високі ризики такої кампанії. Збільшення вартості активу відбудеться лише в 2013 р., коли світова економіка почне нарощувати темпи зростання", - вважає аналітик IHS Energy Саймон Уордел.

На його думку, вплинути на вартість нафти могло б уповільнення економічного зростання Китаю, однак і це падіння попиту знівелюється наміром Пекіна істотно поповнити національні нафтові резерви.