ru ua

На Форекс: Пара євро/долар досягла дна

Долар США вчора на Форекс відчув новий приплив сил, завдяки несподіваним дій з боку ЄЦБ. В результаті підготовленого Маріо Драгі сюрпризу американська валюта на ринку Форекс змогла зміцнитися проти євро на 200 пунктів, однак проти фунта та ієни прибутку були більш помірними, в той час як проти канадського, австралійського і новозеландського долара і зовсім поніс втрати.

Євро/долар тепер, ймовірно, досягла дна, відзначає керівник аналітичного департаменту ІК "Golden Hills-Капітал АМ" Наталія Самойлова. Падіння нижче можливе, але лише на сильних даних з США, а ось європейські звіти тепер навряд чи будуть мати для пари велике значення. По суті, ЄЦБ зробив максимум, на що він здатний на поточний момент, прийнявши рішення знизити ставку до 0,05%, а також оголосивши про запуск покупок цінних паперів нефінансового сектора (ABS - папери, забезпечені активами, та облігації з покриттям). В слабкості економіки єврозони сумнівів немає, а от сила США ще під питанням. Публікація даних по ринку праці може прояснити сьогодні картину. Сильні рівні зайнятості можуть відправити пару на ринку Форекс в район 1,29.

Долар/рубль на Форекс знаходиться в небезпечній близькості від 37,00, однак не перетнув цю межу, очікуючи нових рішень з боку ЄС. Риторика західних політиків говорить про ймовірність введення секторальних санкцій, спрямованих на обмеження доступу нафтових компаній до капіталу. Тим не менше багато інвестори з великим скепсисом ставляться до ймовірності такого результату. Якщо реальні, а не формальні санкції все-таки будуть прийняті, це може повернути пару до історичних максимумів.