ru ua

МВФ: Білорусь досягла успіху у відновленні після кризи, виробництво стабілізовано, інфляція зменшується, резерви поповнено.

Рада директорів Міжнародного Валютного Фонду завершила перевірку четвертого етапу виконання Білоруссю економічної програми, підтримуваної угодою про кредит Stand-by. Розраховану на 15 міс. програму на 1,62 млрд SDR (2,45 млрд дол.) було ухвалено МВФ 12 січня 2009 р. 29 червня 2009 р. обсяг фінансового пакету було збільшено до бл. 2,27 SDR (бл. 3,44 млрд дол.). Про це повідомляє МВФ.

Виконання четвертої, останньої перевірки уможливлює негайну сплату бл. 437,9 млн. SDR (бл. 662,9 млрд дол.), що доведе загальну суму виплат Білорусі за програмою до еквіваленту 2,27 SDR (бл. 3,44 млрд дол.).

"Білорусь досягла успіху у відновленні після економічної кризи, і виконання програми за угодою Stand-by лишається задовільним. Виробництво стабілізовано, інфляція зменшується, резерви поповнено. Проте дефіцит поточного рахунку 2009 р. збільшився, і рівні публічного та зовнішнього боргу помітно зросли, виявляючи зовнішню вразливість", - заявив на засіданні ради директорів Науюкі Шинохара, заступник директора-розпорядника та виконавець обов'язків голови МВФ.