ua en ru

МТСБУ, Мін"юст та ДАІ в 2010 р. планують удосконалити систему обов'язкового страхування власників авто.

Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) разом з Міністерством юстиції і ДАІ в 2010 р. планує удосконалити систему обов'язкового страхування власників авто. Про це сьогодні на прес-конференції заявив президент МТСБУ Володимир Романишин, передає кореспондент РБК-Україна. Зокрема, він повідомив, що у поточному році розпочалась промислова експлуатація єдиної централізованої бази даних МТСБУ, яка має спростити процедури встановлення наявності страхового покриття та зменшення терміну страхових випадків.
"Впровадження централізованої бази даних МТСБУ допоможе постраждалим в ДТП швидше встановити страховика з метою отримання компенсації збитку і сприятиме протидії страховому шахрайству. Страхові компанії розпочали внесення відомостей до бази даних про укладення договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ) за поточний та 2005-2009 рр. Передбачається, що з 1 липня 2010 р. вона міститиме повну інформацію щодо здійснення цього виду страхування за весь період дії базового закону", - сказав В.Романишин.
Серед інших заходів, за його словами, планується скасування короткострокових полісів за договорами внутрішнього страхування для транспортних засобів зареєстрованих в Україні та встановлення одного типу договорів; запровадження системи моніторингу платоспроможності страховиків-членів МТСБУ з метою управління ризиками, пов'язаними з виконанням ними своїх зобов'язань за договорами ОСЦПВВНТЗ, розробка механізму застосування вільного ціноутворення за договорами ОСЦПВВНТЗ та прямого врегулювання страхових випадків.