ru ua

Місія ОБСЄ дала схвальний відгук своєчасному розгляду справ, пов'язаних з виборами до ВР, - ВАСУ

Місія спостереження за виборами в Україні від Бюро з демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ надала схвальний відгук про своєчасний розгляд справ, пов'язаних із виборами народних депутатів України. Про це повідомляє прес-служба Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) з посиланням на другий звіт місії ОБСЄ/БДІПЛ.

"Незважаючи на велику кількість скарг, що надходять до судів, суди до цього часу виносять по них рішення із дотриманням часових рамок, визначених законом", - цитує прес-служба ВАСУ звіт.

З метою організаційного забезпечення підготовки та розгляду адміністративних справ відповідної категорії з додержанням строків, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, ВАСУ та інші адміністративні суди у період з 30 липня 2012 р. і до завершення виборчого процесу працюють в особливому режимі роботи в позаробочий час, святкові і неробочі дні, а також напередодні дня виборів та в день виборів.

Також у звіті місії ОБСЄ/БДІПЛ за результатами аналізу 110 рішень адміністративних судів відзначено, що адміністративними судами під час розгляду справ, пов'язаних із виборами народних депутатів України, часто не застосовується положення частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого обов'язок щодо доказування правомірності рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень покладається на відповідача. "Водночас у тексті звіту не відзначено, які саме судові рішення були проаналізовані, адже у більшості виборчих справ серед їх сторін відсутній суб'єкт владних повноважень, що виключає можливість покласти тягар доказування на відповідача", - зазначено у повідомленні.

ВАСУ при здійсненні узагальнення і аналізу судової практики приділить особливу увагу порушеному у звіті спостерігачів ОБСЄ питанню. За необхідності результати узагальнення та вивчення ВАСУ практики адміністративних судів щодо розгляду виборчих справ будуть розглянуті Пленумом ВАСУ.

Читайте також: Місія ОБСЄ не зафіксувала порушень виборчого процесу, - Азаров