ru ua

Світове виробництво сталі в 2010 р. буде рекордно високим і складе 1,36 млрд т, - ДП "Укрпромзовнішекспертиза".

Світове виробництво сталі в 2010 р. буде рекордно високим і складе 1 млрд 360 млн т, повідомив на прес-конференції директор ДП "Укрпромзовнішекспертиза", Володимир Власюк, коментуючи результати звіту "Баланс ринку і ціни на сталь в 2010 р.", передає кореспондент РБК-Україна.

Як зазначив В.Власюк, виробництво в 2010 р. буде на 10-15 млн т більше, ніж у 2007 р., коли був досягнутий світовий рекорд за обсягом виробництва сталі.
За даними аналітиків, приріст виробництва порівняно з 2009 р. складе 150 млн т. Основними чинниками такого розвитку подій будуть зростання виробництва і споживання сталі в Китаї, а також відновлення виробництва в ЄС, США і Японії, завдяки невеликому зростанню реального попиту і поповнення складських запасів.
За даними В.Власюка, зростання виробництва призведе до суттєвого зростання цін на сировинні матеріали, зокрема, залізорудна сировина може подорожчати, в середньому, на 45%, коксівне вугілля - 55%, металобрухт - 25-30%.
"На відміну від України, торік світові виробники сталі збільшували виробничі потужності, внаслідок чого залишаться цього року незадіяними 505 млн т. Завантаженість потужностей складе 73% при 68% торік. Тобто, ринок залишиться за покупцями, які зможуть обирати продукцію і диктувати ціни", - зазначив він.
За його словами, цього року на виробників з одного боку будуть тиснути низькі ціни на продукцію, з іншого боку - зростання собівартості виробництва через підвищення цін на сировину. "За таких умов буде дуже складно працювати підприємствам, що не мають своєї сировинної бази", - зазначив директор ДП "Укрпромзовнішекспертиза".