ru ua

У МОЗ допускають спалах інфекційних захворювань в Україні

У МОЗ допускають спалах інфекційних захворювань в Україні Фото: У МОЗ заявили про проблеми з вакцинацією

Проблема вакцинації - це питання національної безпеки України

У Міністерстві охорони здоров'я України допускають спалах інфекційних захворювань в Україні. Про це заявив заступник глави МОЗ Роман Ілик в ефірі телеканалу "112 Україна".

Також, Ілик прокоментував ініціативу проведення засідання РНБО й проблеми з затримкою ліків на митниці.


"Ініціатива скликання засідання РНБО була прийнята ще на колегії, яка проводилась у МОЗ, розширена, з участю вченої ради міністерства. Я думаю, що це абсолютно правильний крок. По постачаннях ліків, ситуація склалася критична. В останні кілька днів тимчасово виконуючий обов'язки міністра пан Шафранський з незрозумілих причин не підписував довідки, згідно з якими вироби медичного призначення для онкохворих дітей, хворих на туберкульоз, тести для ВІЛ-інфікованих не могли бути ввезені на територію України і перебували на митниці", - пояснив він.

Крім того, він зазначив, що в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, оформивши на себе право підпису розблокувала постачання ліків з митниці, а також зі складів МОЗ, також підписаний необхідний пакет документів.

"Стратегія одна. Проблема вакцинації - це питання національної безпеки України. Такий низький рівень вакцинації в Україні робить її небезпечною в рамках і внутрішньої, і зовнішньої політики. Такий рівень веде до можливих спалахів інфекційних захворювань", - заявив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров'я України ініціює засідання Ради національної безпеки і оборони з питання вакцинації дітей.