ru ua

МОЗ: законопроект про трансплантацію органів надійшов у Раду

МОЗ: законопроект про трансплантацію органів надійшов у Раду Фото: МОЗ

Міністерство розраховує на прийняття закону цієї осені

Проект закону "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині" переданий у Верховну Раду України. Про це у ході брифінгу повідомила перший заступник міністра охорони здоров'я Олександра Павленко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми його розробили і подали в Раду... Законопроект зареєстрований і ми розраховуємо, що після закінчення літнього періоду він буде внесений до порядку денного", - заявила Павленко.

Нагадаємо, Україна приєднається до міжнародного реєстру донорів після добудови "Охматдиту".

"Не маючи платформи, де можна робити операції з трансплантології, не маючи нормальних законодавчих актів і законів, немає можливості Україні приєднається до міжнародного реєстру донорів. Перше, що ми вже зробили - це новий закон з трансплантології, він дуже важливий для країни не тільки для трансплантології кісткового мозку, але і взагалі, щоб цей напрям розвивався нормально... Коли закінчиться будівництво "Охматдиту", ми зможемо подати заяву на те, щоб бути частиною міжнародного донорського співтовариства, поки це неможливо", - сказав глава МОЗ Олександр Квіташвілі.