ru ua

Міністр фінансів США зажадав від МВФ і ЄС швидше ухвалити рішення щодо Греції.

Міністр фінансів США Тімоті Гейтнер зажадав від Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Європейського Союзу (ЄС) не зволікати з рішенням про допомогу Греції, яка переживає важку фінансову кризу, передає Associated Press.
Т.Гейтнер зустрівся з грецьким міністром фінансів Георгіосом Папаконстантіну, директором-розпорядником МВФ Домініком Стросс-Каном, а також з кількома офіційними особами ЄС. Зустріч відбулася в рамках регулярного саміту МВФ, що проводиться раз на півроку.
Напередодні прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу попросив задіяти механізм фінансової допомоги з боку ЄС і Міжнародного валютного фонду, обсяг якої може досягти 45 млрд євро. На цей крок глава уряду країни зважився після того, як стало відомо, що європейське статистичне агентство Eurostat переглянуло оцінку бюджетного дефіциту Греції за підсумками 2009 р. з 12,7% ВВП до 13,6% ВВП. Це різко послабило позиції євро на валютному ринкові.
Міністр фінансів Франції Крістін Лагард заявила, що парламент її країни має ухвалити рішення про допомогу Афінам 10 травня 2010 р. За її словами, решті держав Єврозони за їхніми законами не потрібно діставати схвалення парламентарів.