ru ua

Мінфін США скоротить довгострокову оцінку збитків від програми TARP на 200 млрд дол.

Адміністрація Президента США Барака Обами планує скоротити довгострокову оцінку чистих витрат, понесених в рамках програми допомоги банківському сектору TARP. Як повідомив журналістам представник Міністерства фінансів США, тепер уряд вважає, що програма TARP обійдеться скарбниці не більше ніж в 141 млрд дол., тобто на 200 млрд дол. дешевше, ніж очікувалося раніше. Поліпшення прогнозу, за словами чиновника, пов'язане з прискореним поверненням гдержкоштів найбільшими банками і економнішим використанням фондів TARP, передає Associated Press.

У серпні ц.р. уряд США прогнозував кінцеву вартість програми TARP для платника податків на рівні в 341 млрд дол. Підсумковий баланс програми буде підведений після того, як всі банки повернуть держдопомогу, отриману з жовтня 2008 р. у вигляді капітальних вливань і інших вкладень.

На сьогоднішній день американські банки, реципієнти держкоштів, в рамках програми TARP виплатили в скарбницю 71 млрд дол., а з урахуванням недавнього оголошення Bank of America про намір повернути уряду 45 млрд дол. ця цифра зросте до 116 млрд дол. Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер чекає, що до кінця 2010 р. банки погасять зобов'язання перед урядом на суму 175 млрд дол.

Нагадаємо, що програма TARP, спочатку відома як "план Полсона", була прийнята конгресом в жовтні 2008 р. До фонду програми з держбюджету було виділено 700 млрд дол. Ініціатори програми планували розчищати баланси банків, викупляючи на виділені держкошти "погані" неліквідні активи, проте потім було вирішено направити фонди TARP безпосередньо на рекапіталізацію найбільших фінансових інститутів.