Міненерго вважає терактом вибух на газопроводі "Уренгой-Помари-Ужгород"

Вівторок 17 червня 2014 17:45
Міністерство енергетики та вугільної промисловості вважає терористичною атакою вибух на газопроводі "Уренгой-Помари-Ужгород" в Полтавській області.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості вважає терористичною атакою вибух на газопроводі "Уренгой-Помари-Ужгород" в Полтавській області. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

"Це вже не перша спроба терористичної атаки на українську газотранспортну систему. Два такі випадки сталися на території Івано-Франківської області у кінці травня цього року", - зазначають в Міненерго.

У міністерстві нагадують, що 3 червня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив, що спроби терористичних атак на українську ГТС мають на меті дискредитацію української газотранспортної системи, "перерив транзиту, доведення нашим західним партнерам, що Україна - нестабільна держава, і основне - легітимізацію "Південного потоку".

За даними міністерства, аварія сталася 17 червня 2014 р. близько 14:00 на території сіл Безсали та Красне Лохвицького району Полтавської області. Установлено, що причиною аварії стала розгерметизація трубопроводу діаметром 1400 міліметрів на глибині 2 м.

Як зазначають у Міненерго, загиблих та постраждалих не виявлено, газопостачання населення не припинялось.

За інформацією НАК "Нафтогаз України", наразі скликано нараду для з'ясування причин і обставин вибуху.

Нагадаємо, як повідомила міліція, на газопроводі "Уренгой-Помари-Ужгород" в Полтавській обл. 17 червня о 14:45 стався серйозний спалах: висота полум'я склала 50-100 м, радіус - 200-300 м, дія високих температур - до 1 км.

Співробітники компанії "Укртрансгаз", оператора зазначеного газопроводу, о 16:15 загасили полум'я.

"Укртрансгаз" запевняє, що надзвичайна ситуація на магістральному газопроводі "Уренгой-Помари-Ужгород" не вплине на транзит газу в країни Європи.

"Уренгой-Помари-Ужгород" - магістральний експортний газопровід, по якому йде газ з Росії в країни Європи.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся