Міндоходів пропонує прийняти законопроект щодо спрощення процедур започаткування бізнесу

Міністерство доходів та зборів розробило законопроект, спрямований на спрощення процедур започаткування бізнесу. Про це йдеться в пояснювальній записці до законопроекту 2054а від 17 травня 2013 р.

Документом передбачені такі зміни до Податкового кодексу України:
- скорочення граничного строку повідомлення банками та іншими фінансовими установами органів Міндоходів про відкриття рахунків платників податків, а також строку повідомлення органами Міністерства доходів і зборів України фінансових установ про взяття або відмову у взятті таких рахунків на облік.
- оприлюднення на єдиному веб-порталі інформації про взяття суб'єктів господарювання на облік у Міндоходів, їх реєстрацію як платників податку на додану вартість та єдиного податку.
- скасування необхідності отримання свідоцтв про реєстрацію платника податку на додану вартість та єдиного податку і забезпечення права платника податку на отримання витягу з відповідного реєстру в Міндоходів.
- крім того, законопроектом пропонується відмінити необхідність подання платником податків повідомлень про об'єкти оподаткування за місцезнаходженням кожного із таких об'єктів; звільнити платників податків від обов'язку повідомляти контролюючі органи про зміни у своїх даних, якщо такі зміни внесені до ЄДРПОУ тощо.

Також законопроектом пропонується уточнити особливості перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, зокрема встановити, що у разі порушення умов перебування на першій або другій групі платників єдиного податку (надали послуги юридичним особам, здійснили продаж не на ринках, здійснили оптовий продаж товарів тощо), такі платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом; анулювання реєстрації платника єдиного податку може відбуватись у разі наявності в особи податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, порушення особою умов перебування на першій або другій групі платників єдиного податку; у разі анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням органу Міндоходів суб'єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів.

Читайте також: Мінекономрозвитку хоче спростити видачу документів дозвільного характеру

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся