МЗС РФ розраховує, що виконавча влада Грузії проявить відповідальність при розгляді питання про миротворців (доповнення).

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров розраховує, що виконавча влада Грузії проявить відповідальність при розгляді рішення грузинського парламенту щодо миротворців в зоні осетино-грузинського конфлікту. Як заявив С.Лавров журналістам, цим рішенням пропонується переглянути угоди 1992 р., переглянути формат миротворчої операції і привернути до мирного процесу міжнародні організації. На думку міністра, перегляд угод можливий лише за участю всіх сторін. С.Лавров нагадав, що Росія також бере участь в цій угоді і що в цьому документі немає статті про те, яким чином вони закінчуються. "Потрібно сідати і розмовляти - що кого не влаштовує", - вважає голова МЗС РФ. Як відзначив міністр, в односторонньому порядку можна тільки вийти з угоди, "вийти з тих механізмів, які були створені цими угодами і які більше 12 років забезпечують спокій в цьому регіоні і дозволяють не відновлювати кровопролиття". Грузинський парламент прийняв сьогодні ухвалу, в якій оцінив хід миротворчої операції російських миротворців в зоні грузино-осетинського конфлікту як "украй негативний", а дії Російської Федерації в цьому регіоні як його "анексію". Парламент доручив уряду Грузії переглянути Сочинську угоду 1992 р., відповідно до якого російські миротворці були введені в Цхінвальський регіон, а також задіяти механізми по заміні російських миротворців на міжнародний миротворчий контингент.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся