ru ua

МЗС України закликало сирійську владу посилити контроль за наявними запасами хімзброї

Міністерство закордонних справ України (МЗС) закликає сирійську владу посилити всебічний контроль за наявними запасами хімічної зброї з метою унеможливлення її застосування. Про це йдеться в повідомленні відомства.

Зокрема, МЗС висловило глибоке занепокоєння щодо повідомлень про ймовірне застосування в Сирії хімічної зброї, що нібито мало місце неподалік м. Алеппо 19 березня ц.р.

"Резолюція Ради Безпеки ООН 1540 (2004) встановлює чіткі зобов'язання для держав щодо недопущення застосування цього виду зброї масового знищення. Враховуючи конфліктну ситуацію, що на даний час зберігається в країні, а також керуючись положеннями резолюції Генеральної асамблеї ООН від 3 серпня 2012 р. "Ситуація в Сирії", закликаємо сирійську владу посилити всебічний контроль за наявними запасами хімічної зброї з метою унеможливлення її застосування", - йдеться в повідомленні МЗС.

Водночас відомство висловило підтримку рішенню генерального секретаря ООН щодо започаткування місії з встановлення фактів можливого застосування хімічної зброї у Сирії.

Нагадаємо, сирійські опозиціонери 24 грудня вперше повідомили про застосування в Хомсі отруйного газу урядовими військами, в результаті чого шість людей загинули, ще кілька постраждали. Днем раніше звинувачення в застосуванні хімічної зброї, через яке загинули декілька солдатів армії Башара Асада, прозвучали на адресу самих повстанців.

Читайте також: Ізраїль заявив про відсутність доказів використання владою Сирії хімзброї