Міжнародна інвестиційна позиція в США в 2011 р. досягла негативного значення, що перевищує 4 трлн дол

У США вартість американських активів у 2011 р., якими володіють іноземці, перевищила вартість закордонних активів, якими володіють громадяни і уряд США (міжнародна або чиста інвестиційна позиція) на 4,03 трлн дол. Про це мовиться в доповіді Міністерства торгівлі США, передає Reuters. Негативна міжнародна інвестиційна позиція фіксується в США з 1986 р. Вона служить, зокрема, індикатором великого державного боргу, який склався у США.

Міжнародну інвестиційну позицію підстібає до зростання високий попит на боргові зобов'язання федерального казначейства. Багато інвесторів розглядають боргові зобов'язання уряду США як надійне джерело збереження інвестицій під час європейської фінансової кризи.

Відзначимо, що в даний час державний борг США перевищує 15 трлн дол., що складає 102% валового внутрішнього продукту (ВВП) країни. Найбільшими кредиторами США є Китай, Японія і держави нафтового картелю ОПЕК.

Нагадаємо, дефіцит платіжного балансу США за I квартал 2012 р. зріс до 137,3 млрд дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся