Медцентр МГЗ для боротьби з COVID-19 запрацює вже цієї осені

Миколаїв, Вівторок 15 вересня 2020 18:56
Медцентр МГЗ для боротьби з COVID-19 запрацює вже цієї осені
Фото: лікар в захисному костюмі (РБК-Україна)
Автор: РБК-Україна

Спеціалізацією медичного центру стане лікування пацієнтів з позалікарняною пневмонією

Модульний медичний центр для боротьби з коронавірусом приступить в Миколаєві до роботи в IV кварталі 2020 року. На цей час будівля вже повністю зведено, здача об'єкту запланована на осінь.

Про це повідомляє прес-служба заводу.

Як відомо, раніше генеральний директор Миколаївського глиноземного заводу Віктор Кожевников анонсував в інтерв'ю РБК-Україна, що МГЗ своїм коштом побудує і обладнає в Миколаєві медичний центр на 5 блоків і 30 боксів.

Спеціалізацією медичного центру, будівництво якого стартувало в Миколаєві квітні 2020 року з ініціативи Олега Дерипаски, буде лікування пацієнтів з позалікарняною пневмонією.

Модульний медичний центр включатиме 5 блоків (приймальний, лікувальний, інтенсивної терапії, діагностичний і адміністративний), а також 30 місць для пацієнтів з окремими входами в бокси.

МГЗ розглядає запуск медичного центру в рамках допомоги, яке підприємство надає регіону для боротьби з епідемією коронавірусу. У зв'язку з цим, медичний центр будують в рекордно короткі терміни. У підсумку, Миколаїв отримає новий медичний центр "під ключ", включаючи внутрішню обробку приміщень та встановлення обладнання.

Новий центр покликаний стати сучасним медичним закладом, укомплектованим передовим обладнанням від світових виробників.

Загальна вартість модульного медичного центру - близько 155 мільйонів гривень, всі витрати на будівництво та оснащення обладнанням взяв на себе Миколаївський глиноземний завод.

Повідомляється, що Миколаївський глиноземний завод повністю оснастить медичний центр високотехнологічним медичним обладнанням: апаратом МСКТ (для мультиспіральної комп'ютерної томографії), апаратами ШВЛ, апаратами УЗД експертного класу, апаратами лабораторної та функціональної діагностики.

Пацієнти модульного медичного центру будуть розміщуватися в одномісних і двомісних палатах. У кожному боксі буде свій санвузол, а також окремий вхід, що дозволить ізолювати інфекційних хворих в умовах епідемії.

Планується, що після закінчення епідемії Covid-19 установа, яка будує МГЗ, буде перепрофільовано в сучасний імунологічний центр для надання медичної допомоги жителям Миколаївської області.

Нагадаємо, модульний медичний центр - не перший проект Миколаївського глиноземного заводу в рамках допомоги регіону для боротьби з епідемією коронавірусу.

Раніше МГЗ передав міській лікарні №3 кисневе обладнання, необхідне для функціонування 50 апаратів ШВЛ. Також МГЗ бере участь у фінансуванні та закупівлі обладнання для інфекційного відділення Миколаївської міської лікарні №5.

Як відомо, в Миколаєві тільки за 14 вересня в міській лікарні №4 коронавірус виявили відразу у 45 пацієнтів.

9 вересня хворих з коронавірусом почали приймати Миколаївська міська лікарня №3, міська лікарня №1 та обласний центр лікування інфекційних захворювань.

Водночас як повідомила начальник управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай, міські лікарні №4 та №5 поки не мають договору з Національною службою здоров'я України на лікування хворих з COVID-19.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся