"Львівгаз" роз'яснив, як буде враховувати газ по будинкових лічильниках

НовиниЕнергетика    19.09.2016 - 11:22
"Львівгаз" роз'яснив, як буде враховувати газ по будинкових лічильниках
"Львівгаз" роз'яснив, як буде враховувати газ по будинкових лічильниках

Станом на вересень 2016 року, у Львівській області вже встановлено більше 250 будинкових лічильників газу, що дозволило всього за чотири місяці врахувати блакитне паливо майже у 20 тис. жителів регіону, які використовують газ для приготування їжі. Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії "Львівгаз".

В даний час споживачі, які мають встановлену тільки газову плиту, сплачують за газ відповідно до затвердженої урядом норми споживання газу. Вона становить 4,4 куб. м на людину в місяць, а при відсутності гарячого водопостачання 7,1 куб. м. Тобто, якщо в квартирі проживає чотири людини, то їх місячний платіж становить 120 або 195 грн.

Після встановлення будинкового лічильника система розрахунку буде виглядати наступним чином: лічильник фіксує обсяг спожитого газу в цілому будинку. Щомісячно дані приладу в автоматичному режимі надходять в газорозподільне підприємство. Загальний обсяг палива розподіляється на кожного зареєстрованого мешканця в будинку.

"Кожен мешканець зможе порівняти розрахунки і визначитися, чи він бажає витрачати кошти ще на встановлення приладу обліку в квартирі. Якщо споживач побачить економічну доцільність в індивідуальному лічильнику, то він завжди зможе встановити за свій рахунок", - розповів технічний директор ПАТ "Львівгаз" Павло Сербан.

В частині відповідальності за будинковий лічильник, то вона повністю покладається на газорозподільне підприємство. У той же час споживачів, які будуть перешкоджати встановленню безкоштовних лічильників, і не встановлять їх за свої кошти, законодавство зобов'язує переводити на граничні норми споживання.

Теги публікації: Львів  Популярні теги: Київ, Порошенко Петро, Курс долара, новини України, ООС
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся