Легітимність Конституції на даний момент є сумнівною, - член Конституційної асамблеї

Легітимність Конституції на даний момент є сумнівною. Про це у своїй статті у виданні "Дзеркало тижня. Україна" написав член Конституційної асамблеї Ігор Коліушко.

Він заявив, що існують як мінімум три важливі причини, що обгрунтовують необхідність конституційної реформи. По-перше, на його думку, на момент ухвалення Конституції в 1996 році українські законодавці не мали достатніх знань і досвіду для належного затвердження конституційних принципів функціонування і розвитку деяких інститутів.

"Це призвело до недосконалості конституційних положень або навіть некоректного відображення цілих правових інститутів. Наприклад, недостатнє розуміння доктрини прав людини привело до того, що соціально-економічні права були закріплені в такій же правовій формі, як і основоположні права і свободи людини", - відзначив експерт.

По-друге, стверджує автор, ідеї значної кількості конституційних положень були спотворені при застосуванні відповідних норм.

По-третє, на думку члена Конституційної асамблеї, легітимність Конституції на даний момент є сумнівною. "Першого удару по ній був завданий змінами 2004 року. Шкода була спричинена не тільки порушенням процедури, але і мотивацією змін і самим їх необдуманим змістом. Другим ударом стало рішення Конституційного суду від 30 вересня 2010 року, яким КС ухвалив визнати що не відповідаючими Конституції зміни 2004 року (це після неодноразового застосування і тлумачення відповідних конституційних норм самим судом) і відновити дію попередньої редакції Конституції України... І ще одного удару по легітимності Конституції було завдано при внесенні до неї змін 1 лютого 2011 року, коли серед тих, що голосували за відповідне рішення, опинився навіть депутат, який під час голосування знаходився за кордоном і мав при собі картку для голосування. Немає гарантії, що він був єдиним, за кого проголосували всупереч його волі".

Читайте також: Конституційна асамблея підготує низку законопроектів, - Ставнійчук

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся