ua en ru

КСУ 18 січня оприлюднить рішення у справі щодо особливостей усунення від виконання обов'язків членів виконавчого органу товариства.

Конституційний суд України (КСУ) оприлюднить 18 січня прийняте 12 січня рішення у справі щодо усунення членів виконавчого органу товариства від виконання обов'язків. Про це повідомляє прес-служба КСУ. Конституційне звернення про офіційне тлумачення частини третьої статті 99 Цивільного кодексу України подало ТОВ "Міжнародний фінансово-правовий консалтинг".

ТОВ просить роз'яснити, чи є усунення членів виконавчого органу товариства від виконання своїх обов'язків на підставі вказаної норми одним із випадків, передбачених законодавством щодо відсторонення працівника від роботи власником або уповноваженим ним органом, про які йдеться у статті 46 Кодексу законів про працю (КЗпП).

На думку товариства, суди в одних справах розглядають усунення в аспекті вказаної норми Цивільного кодексу як випадок, установлений законодавством для застосування статті 46 КЗпП, тобто відсторонення осіб, які є членами виконавчого органу товариства, від роботи, в інших - розмежовують категорії відсторонення від роботи й усунення від обов'язків членів виконавчого органу товариства.

Автор клопотання стверджує, що така невизначеність призводить до порушення права власності, закріпленого статтею 41 Конституції України, оскільки учасники господарських товариств не мають можливості запобігти неналежному використанню майна свого товариства. Зокрема, у разі протиправних дій чи рішень членів виконавчих органів товариств їхнім власникам може бути завдано матеріальної шкоди, якщо вони своєчасно не позбавлять цих членів певних повноважень.

Суддя-доповідач у справі - Віктор Шишкін.