ru ua

У Криму померла активістка кримськотатарського національного руху Нуріє Біязова

У Криму померла активістка кримськотатарського національного руху Нуріє Біязова Фото: Нуріє Біязова (facebook.com/estherchertcova)

Біязова видала автобіографічну книгу про депортацію кримськотатарського народу

У Білогірську в анексованому Російською Федерацією Криму у віці 90 років померла активістка кримськотатарського національного руху Нуріє апте Біязова. Про це повідомляє "Крим.Реалії" із посиланням на координатора Кримської контактної групи з прав людини Абдурешита Джеппарова.

"Сьогодні ми дізналися сумну новину - померла Нуріє Біязова. Вона була однією з активісток кримськотатарського національного руху, коли ми тільки повернулися в Крим. В її будинку в Білогірську ми часто збиралися, вона друкувала наші матеріали, писала статті. Робила велику справу для національного руху", - розповів він.

Біязова народилася 21 лютого 1928 року в Бахчисараї. 18 травня 1944 року вона була депортована в Узбекистан. У 1989 році повернулася в Крим, де відразу стала активісткою кримськотатарського національного руху.

Навесні цього року Біязова видала автобіографічну книгу про депортацію кримськотатарського народу в 1944 році.

Нагадаємо, у анексованому Криму після затримання окупантами 23 листопада померла активістка кримськотатарського руху Веджіє Кашка.