ru ua

Корупція у сфері інтелектуальної власності та недосконала система її захисту гальмують розвиток економіки України та відлякують інвесторів.

Корупція у сфері інтелектуальної власності та недосконала система її захисту гальмують розвиток економіки України та відлякують інвесторів, - таких висновків дійшли експерти і правники, учасники круглого столу про захист інтелектуальних прав. Натомість в Держдепартаменті інтелектуальної власності відносять Україну до світових лідерів у царині її захисту. Про це повідомляє "Радіо "Свобода".

З-поміж проблем цієї сфери адвокат Дмитро Гузій, що спеціалізується на захисті майнових прав на винаходи, торговельні марки і твори мистецтва, називає недосконалість законодавства - в якому механізми стягнення коштів за реєстрацію права власності, на його думку, виписані краще, аніж захист цього права.

Днями Комітет освіти і науки Верховної Ради оприлюднив висновки міжнародних експертів про те, що Україна за рівнем захисту інтелектуальної власності посідає 114-е місце у світі.

Однак заступник голови Департаменту інтелектуальної власності Володимир Дмитришин цю інформацію заперечує.

"В Україні - одна з найбільш ефективних у Європі систем захисту інтелектуального продукту. Причому створена фактично з нуля. Приклад - підготовка до "Євро-2012". В Мішеля Платіні немає жодних претензій щодо нашої системи захисту інтелектуальних прав. Ми цілком здатні запобігти будь-яким зловживанням у цій сфері під час проведення чемпіонату", - каже В.Дмитришин.

Тим часом в Україні щороку порушується понад 200 кримінальних справ за злочини проти інтелектуальної власності, повідомляють в МВС. І це лише видима частина проблеми, переконаний голова Комітету освіти і науки Верховної Ради Володимир Полохало. Головною причиною її він вважає корупцію.

"Рахункова палата встановила розкрадання коштів у сфері оформлення прав інтелектуальної власності на суму 16 мільйонів. Тоді як увесь обсяг зборів за її реєстрацію - 30 мільйонів. Розглядала такі факти й Генеральна прокуратура. Чому розглядаємо, але не реагуємо? Це означає, що державні органи, аж до прокуратури, інтегровані в систему корупції", - зазначив В.Полохало.

Загалом експерти констатують, що недосконала система захисту інтелектуальної власності гальмує розвиток економіки України, зокрема - відлякує інвесторів у наукоємних галузях.