Конфлікт між "АрселорМіттал Кривий Ріг" і групою "Приват" щодо постачань феросплавів вичерпаний.

Конфлікт між найбільшим меткомбінатом України - "АрселорМіттал Кривий Ріг" - і групою "Приват" щодо постачань феросплавів вичерпаний, повідомляє «Комерсант-Україна» . Вчора стало відомо, що сторони уклали мирову угоду - Запорізький завод феросплавів, контрольований групою, відмовився від претензій до компанії на суму 380 млн грн, а ArcelorMittal відновив закупівлю продукції у нього. Річні закупівлі феросплавів меткомбінату значно вищі за суму позовів, зазначають галузеві аналітики.

Конфлікт між підконтрольним групі "Приват" Запорізьким заводом феросплавів (ЗЗФ) і меткомбінатом "АрселорМіттал Кривий Ріг" (АМКР) вичерпаний, повідомив перший заступник голови правління «Приватбанку» Тимур Новіков. "По всіх конфліктних розглядах підписані мирові угоди, які затверджені судами", - заявив він.

Суперечка між ЗЗФ і АМРК виникла після того, як в кінці 2008 р. у зв'язку із зниженням виробництва меткомбінат в односторонньому порядку припинив закупівлі продукції у феросплавного заводу. ЗЗФ звертався до судів і у вересні 2009 р. Вищий госпсуд затвердив рішення про стягнення з АМКР 205,59 млн грн передоплати на користь ЗЗФ за постачання продукції. Крім того, АМКР програв ще три позови ЗЗФ на загальну суму в 174 млн грн. Таким чином, всього АМКР повинен був виплатити ЗЗФ майже 380 млн грн.

За оцінками Міністерства промислової політики України, обсяг внутрішнього ринку феросплавів - 500-600 тис. т продукції на суму 600-700 млн дол. за поточними цінами. Основні виробники - Нікопольський і Запорізький феросплавні заводи, які контролюються групою "Приват" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. В Україні група також контролює два ГЗК з видобутку марганцевої руди - Орджонікідзевський і Марганецький.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся