Комбінат "Україна" підозрює "Наші гроші" в лобіюванні інтересів консорціуму ЄДАПС

НовиниСуспільство    03.03.2015 - 12:28

Працівники ДП "Поліграфічний комбінат "Україна" вважають інформацію про виготовлення марок акцизного податку, розміщеною і поширеною ЗМІ з посиланням на програму "Наші гроші" неправдивою і спотвореною. Про це йдеться у відкритому листі співробітників комбінату до представників ЗМІ.

"В якості джерела інформації багатьма засобами масової інформації були використані інформаційні сюжети "журналістського розслідування" телепрограми "Наші гроші", у яких йдеться про"штрих-коди" марок акцизного податку. Інформація, поширювана у цих сюжетах, не відповідає дійсності, є спотвореною та перекрученою", - йдеться в заяві держпідприємства.

Зокрема, як заявляють працівники комбінату, технічні описи і зразки марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва затверджені постановами Кабміну, згідно з яким одним з елементів захисту від підробки марок акцизного податку визначено графічний захисний елемент, який містить інформацію у закодованому вигляді.

Крім того, ефективність застосування графічного захисного елемента підтверджена висновком експертизи за результатами комплексної оцінки ефективності захисту від підробок марок акцизного податку, проведеною Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України. Експертами встановлено, що графічний захисний елемент марок акцизного податку із закодованою графічною інформацією неможливо скопіювати або відтворити, що підтверджує ефективність його застосування.

Технологія графічного захисного елементу відноситься до фізично не клонованим функцій (PUF, Physical Unclonable Function) і ефективно використовується урядом Китаю, Банком Франції, Міжнародної митною організацією (WCO), Інтерполом, контролюючими органами Великобританії і Нідерландів і т. д. в боротьбі з підробками та контрафактом підакцизних товарів. Фізично неклонированные функції (англ. Physical Unclonable Function, PUF) - це функції, які інтегруються в фізичну структуру продукту під час виробничого процесу і внаслідок наявності безлічі випадкових компонентів функцію неможливо змоделювати або відтворити.

"Таким чином, наголошуємо, що на марках акцизного податку ніколи не друкувався будь-який штрих-код або QR-код, - наголошується в заяві поліграфкомбінату. - Зате у відеосюжетах програми "Наші гроші", посилання на які розміщують засоби масової інформації, представлені суб'єктивні висновки журналістів, які не мають права видавати власні оціночні судження за достовірну інформацію".

"Цікавим фактом є те, що в якості експерта в сюжеті був притягнутий Андрій Тимошенко, який займає посаду директора з виробництва ТОВ "СП "Голографія", яке входить до складу консорціуму "ЄДАПС". Проте в сюжеті не уточнюється інформація щодо посади Андрія Тимошенко, - наголошується в заяві. - Така тісна співпраця авторів сюжету і представників консорціуму "ЄДАПС" наводить на думку про спільну "підготовці" програми і пояснює її упередженість і заангажованість щодо Поліграфкомбінату "Україна".

Працівники комбінату заявляють, що під виглядом перевірки рівня захищеності спеціального графічного елемента, журналісти "Наших грошей" і представники "ЄДАПС" вдалися до провокації, використовуючи при цьому невідомий прилад: "Інформація про будь-які перевірки захисного графічного елемента невідомих листів із зображенням марок акцизного податку з допомогою невідомого приладу, здійснених журналістами "Наших грошей" та фахівцями консорціуму "ЄДАПС" є нічим іншим, як фальсифікацією і свідомою спробою дискредитації репутації Поліграфкомбінату "Україна", легко спростовується висновками уповноважених органів та будь-якими експертами в області захищених документів".

Нагадуємо, що до 2012 р. в Україні існувала приватна монополія консорціуму "ЄДАПС" на виробництво документів суворої звітності, при цьому, поліграфкомбінат "Україна" виконував роботи по виготовленню бланків документів на субпідряді у Консорціуму "ЄДАПС".
У поліграфкомбінаті "Україна" відзначили, що на сьогодні є основним конкурентом консорціуму "ЄДАПС", тому приватна структура продовжує спроби повернути вплив над виготовленням державних документів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top