Кличко вимагає від уряду пояснити принцип формування ціни на газ для населення

НовиниЕнергетика    29.07.2016 - 16:43

Київський міський голова Віталій Кличко вимагає від уряду пояснити принцип формування ціни на газ для населення. Про це він заявив в ефірі телеканалу NewsOne.

"Уряд має пояснити, як формується ціна на газ. Адже встановлено, що 80% тарифу на теплову енергію – це вартість природного газу. Тому за моїм дорученням підготовлене звернення до уряду, аби ми отримали чітку відповідь: як сьогодні формується ціна на газ, яка частка газу власного видобутку і яку ціну ми платимо за імпортований газ? Тільки володіючи цією інформацією, можна реально впливати на тарифи", – зауважив міський голова.


Кличко зазначив, що у разі зростання тарифів на енергоносії є загроза катастрофічного рівня несплати населенням за послуги.

"Вже зараз у столиці накопичився борг мешканців у розмірі 1 млрд гривень за послуги ЖКГ. Все це може призвести до колапсу у комунальній сфері. Тому уряд повинен не називати владу на місцях популістами, а відреагувати на рішення вже кількох місцевих рад щодо запровадження мораторію на підвищення тарифів. І переглянути тарифну політику, бо люди не зможуть сплачувати за такими тарифами", – наголосив мер Києва.

Кличко також підкреслив, що міська влада, зокрема, проводить комплекс заходів, аби зменшити ціну в платіжках киян взимку.

"Ми встановлюємо теплові лічильники у будинках Києва, які на 30-40% знизять вартість у платіжках киян. Однак, уряд має також реагувати на наші звернення щодо непідняття тарифів на енергоносії", – підкреслив Віталій Кличко.

On Top