У КМДА завершили перевірку фактів неналежного ставлення до дитини в санаторії "Орлятко"

НовиниСуспільство    17.08.2016 - 16:30
Фото: у КМДА завершили перевірку фактів неналежного ставлення до дитини в санаторії "Орлятко"
Фото: у КМДА завершили перевірку фактів неналежного ставлення до дитини в санаторії "Орлятко"

Вихователя, який у санаторії для дітей прив'язав 8-річну дівчинку до стільця звільнили

У понеділок, 15 серпня, Департамент охорони здоров'я КМДА закінчив перевірку фактів неналежного ставлення до дитини, який перебував у дитячому спеціалізованому санаторії "Орлятко". За результатами перевірки працівник, який перевищив функціональні обов'язки при наданні медичної допомоги, звільнений. Про це повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За його словами, спеціально створеною комісією, до складу якої увійшли представники Департаменту охорони здоров'я, ТМО "Санаторного лікування" і Служби у справах дітей та сім'ї КМДА, виявлено ряд порушень та недоліків в організації лікувально-педагогічного процесу.


Так, серед висновків комісії зазначено, що медичними працівниками мало місце перевищення функціональних обов'язків в частині прийняття рішення щодо застосування фізичного обмеження до дитини і формальний підхід до організації педагогічного процесу в санаторії.

"Всіх винних у порушеннях та ситуації, яка склалася, будуть вжиті заходи дисциплінарного впливу. Особа, яка прийняла рішення про фіксацію дитини до стільця рушником прямо в залі їдальні, вже звільнено", – підкреслив заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Такі дії персоналу санаторію не відповідають вимогам нормативно-правових актів

"Згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2016 № 240 "Про затвердження правил застосування фізичного обмеження та (або) ізоляції при наданні психіатричної допомоги особам, які страждають на психічні розлади, та форм первинної облікової документації" рішення про застосування фізичного обмеження приймає виключно лікар-психіатр. В даному випадку ця норма була порушена, що особливо неприпустимо, коли йдеться про малолітньому дитину", – наголосив Микола Поворозник.

Також він зазначив, що результати перевірки Комісії будуть передані в правоохоронні органи для дачі правової оцінки.

Варто відзначити, що нещодавно в спеціалізованому санаторії для дітей "Орлятко" у Ворзелі трапився скандал. Батько однієї з дівчат на своїй сторінці Facebook розповів історію про ставлення персоналу санаторію до дітей.

Так, працівники санаторію прив'язали до стільця і обливали водою 8-річної дитини.

 

я не можу знайте собі місця... це вже, б..., ні в які ворота. діти відпочивають у Ворзелі. Санаторій "Орлятко". Психонев...

Опубліковано Andrey Nalivayko 11 серпня 2016 р.

 

On Top