ru ua

Карасьов: Нардеп Володимир Кацуба може послідувати за Мосійчуком

За рішенням Печерського суду про затримання колишніх керівників НАК "Нафтогаз України" Сергія та Олександра Кацуби може послідувати і відкриття справи проти їх батька - народного депутата Володимира Кацуби. Про це у своєму Фейсбуці написав політолог Вадим Карасьов.

"Схоже, Банкова всерйоз взялася за виконання обіцянки не зупиняти боротьбу з корупцією в Раді на Мосийчуку. Генпрокуратура буде прибирати хоча б по одному депутату з фракції або депутатської групи. Мандат повинен перестати бути індульгенцією від всіх гріхів, минулих і нинішніх. Як тільки це відбудеться, ми отримаємо парламент іншої якості. Запитаєте, хто наступний? МВС і Прокуратура просять у суду заарештувати Сергія та Олександра Кацубу, колишніх заступників голови НАК "Нафтогаз Україна". Не виключено, що таким чином підбираються до батька - народного депутата Володимира Кацуби, а може бути і самого Юрія Бойка в контексті так званої справи про "Вишки Бойка", - заявив експерт.

Нагадаємо, як зазначали українські ЗМІ, братів Кацуб звинувачують в змові з метою розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах. Зокрема, Олександр Кацуба, який зайняв місце заступника голови НАК "Нафтогаз України" після свого брата Сергія, підписав липові акти виконаних робіт на загальну суму майже 285 мільйонів гривень.

У результаті, як повідомляється, держпідприємство перерахувало кошти ТОВ "Універсальне комерційне суспільство" за проведення сейсмологорозвідувальних робіт у Чорному морі. Однак перевірка виявила, що насправді роботи не проводилися, а фірма оформлена на підставну особу. За даними ЗМІ, отримані від держпідприємства кошти виводилися в конвертаційні центри і переводилися в готівку.

Підкреслюється, що правоохоронці стверджують, що організував зазначену схему Сергій Кацуба, який обіймав посаду заступника глави НАК "Нафтогаз України" до 2012 року. А її реалізацією займався Олександр Кацуба.

Як зазначається, Олександр і Сергій Кацуба - сини народного депутата від групи "Партія Відродження" Володимира Кацуби. За даними ЗМІ, останнього пов'язують дружні стосунки з екс-губернтором Київської області Анатолієм Присяжнюком, який перебуває в розшуку за привласнення 36,5 млн грн. бюджетних коштів, виділених на реконструкцію вулиць. У свою чергу Присяжнюка називають найближчим соратником колишнього віце-прем'єра Юрія Бойка.