Кабмін просить ВР дозволити самостійно вводити на строк до 12 міс. додатковий імпортний збір на будь-які товари, - "Комерсант-Україна".

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроект №4262 "Про внесення змін до низки законів щодо регулювання стану платіжного балансу". Документ містить новий вид тимчасового обмеження імпорту - додатковий імпортний збір, пише "Комерсант-Україна". Додатковий збір вводитиметься на строк до 12 місяців за рішенням Кабінету міністрів і Нацбанку у разі досягнення платіжним балансом України критичного стану, зокрема, за значного скорочення валютних резервів Нацбанку або необхідності їхнього збільшення. Кабмін також зможе самостійно визначати список товарів, при імпорті яких стягуватиметься додатковий збір, його розмір у відсотках від митної вартості товару, а також графік поступового зменшення або скасування збору. Рішення про введення митного збору набуває чинності не раніше, ніж через 30 днів після обнародування, а отримані від нього кошти спрямовуються до стабілізаційного фонду. Нову технологію обмеження імпорту Кабмін придумав після того, як країни-члени Світової організації торгівлі (СОТ) виступили проти введення Україною тимчасової митної надбавки до мит на імпорт. Механізм використання тимчасової надбавки міститься в законі №923-VI, який Верховна Рада прийняла 4 лютого, набув чинності 6 березня. Згідно з перехідними положеннями закону, на шість місяців вводиться 13-процентна надбавка на всі товари, які не є критичним імпортом. Після протесту країн-членів СОТ Кабмін 18 березня скасував надбавки на всі товари, за винятком легкових автомобілів і холодильників. У новому законі уряд запропонував зберегти цю норму.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся