ru ua

Кабмін підтримав проект закону, який передбачає штрафи та позбавлення волі до 15 років за умисне пошкодження та руйнування об'єктів ЖКГ.

Кабінет міністрів України на своєму засіданні схвалив проект закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в житлово-комунальному господарстві)". Про це повідомив міністр з питань ЖКГ України Олексій Кучеренко, передає прес-служба відомства.

Проектом закону передбачається внести зміни до Кримінального кодексу України. Зокрема, розділ VI КК доповнити статтею 194-2 "Умисне пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства".

Відтепер пропонується умисне пошкодження або руйнування об'єктів ЖКГ, у тому числі умисне зняття кришок люків та решіток інженерних мереж, пошкодження електрощитових та ліфтового обладнання, систем вентиляції, що спричинило небезпеку для життя людей, карати штрафом - розміром від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк до 3 років та навіть позбавленням волі на той самий строк.

Такі дії вчинені групою осіб за попередньою змовою пропонується карати позбавленням волі на строк від 3 до 10 років, а якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, - то позбавленням волі на строк від 8 до 15 років.

Змінами у статтях 245 та 246 Карного кодексу передбачається також посилення покарання за вирубку зелених насаджень в населених пунктах та за їх межами.