Кабмін ініціює повернення Держспоживінспекції пільг на сплату судового збору

Кабінет міністрів України пропонує внести зміни до закону України "Про судовий збір", доповнивши перелік пільгових категорій позицією "Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів". Про це повідомила прес-служба Кабміну.

Відповідне рішення щодо схвалення законопроекту "Про внесення зміни до статті 5 закону України "Про судовий збір" щодо доповнення переліку пільгових категорій" Кабінет міністрів прийняв 1 квітня 2013 р.

На сьогодні Держспоживінспекція як спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади та її територіальні органи втратили пільги на сплату судового збору за позовами, з якими вони звертаються до суду у цілій низці справ.

Зокрема, за порушення законодавства про рекламу, про ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції, про загальну безпечність нехарчової продукції, про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів. Адже якщо суб'єкти господарювання не сплачують штрафи у добровільному порядку, вони стягуються в судовому.

Таким чином, звільнення Держспоживінспекції України та її територіальних органів від сплати судового збору за позовами про стягнення штрафів в примусовому порядку зекономить кошти держбюджету та посилить контроль за надходженням до бюджету сум штрафів суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства.

Читайте також: Тарифи в рекламі повинні бути вказані тільки в гривні, - Держспоживінспекція

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся