Кабмін пропонує скасувати мінімальні ціни на цукор

У Верховній Раді (ВР) України зареєстрований урядовий законопроект № 11307, яким пропонується скасувати мінімальні ціни на цукровий буряк і цукор. Текст законопроекту "Про внесення змін до закону України" Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру "(щодо виробництва та поставки цукру на внутрішній ринок)" опублікований на офіційному сайті ВР.

Згідно з текстом законопроекту, пропонується скасувати мінімальні ціни на цукор і цукровий буряк квоти "А" (максимальна кількість цукру, призначене для постачання на внутрішній ринок), оскільки цукор (буряковий) відноситься до переліку об'єктів державного цінового регулювання та утвердження рівня мінімальних цін передбачено іншими діючими законодавчими актами.

Граничні розміри квоти "А" визначаються щорічно Кабінетом міністрів з урахуванням балансу попиту та пропозиції і можуть включати обсяги: виробництва цукру з цукрового буряка; виробництва білого цукру з цукру-сирцю; імпорту цукру білого.

Квота "А" розподіляється між цукровими заводами центральним органом виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної аграрної політики на конкурсних умовах. Розподіл обсягів виробництва цукру в межах квоти "А" здійснюється не пізніше 1 жовтня поточного року. Поставка цукру на внутрішній ринок здійснюється суб'єктами бурякоцукрового комплексу в межах виділеної цукровому заводу квоти "А".

Цукор, вироблений понад квоти "А" з фабричних цукрових буряків, цукру-сирцю, цукрових сиропів, цукрових сумішей, вважається сверхквотовим і повинен бути реалізованим за межами митної території України не пізніше кінця маркетингового періоду. Реалізація на внутрішньому ринку сверхквотового цукру забороняється.

За невиконання зобов'язань по виробництву і поставки цукру на внутрішній ринок завод - виробник цукру при відсутності форс-мажорних обставин на наступний маркетинговий рік зменшується обсяг квоти "А" на подвійний розмір невиконаного обсягу.

Крім того, згідно із законопроектом, розрахунки між учасниками бурякоцукрового комплексу здійснюються виключно в грошовій формі.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України своєю постановою № 290 від 11 квітня 2012 р. "Про державне регулювання виробництва цукру та цукрових буряків у період з 1 вересня 2012 до 1 вересня 2013 р." визначив квоту на поставки цукру на внутрішній ринок України до 1,8 млн т. Кабмін також залишив без змін мінімальну ціну на цукровий буряк, що склала (без урахування ПДВ) 339,85 грн, і на цукор білий кристалічний - 4 тис. 925, 14 грн.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся