В Ізраїлі суд відхилив апеляцію солдата, засудженого за вбивство палестинця

Фото: ізраїльські військові (idfblog.com)
Фото: ізраїльські військові (idfblog.com)

Влада Ізраїлю закликала помилувати військовослужбовця

Ізраїльський військовий апеляційний суд відхилив позов військовослужбовця Елора Азарія, якого раніше було визнано винним у вбивстві пострілом у голову пораненого нападника-палестинця. Про це повідомляє DW.

"Підсудний серйозно порушив своїми діями (загальнолюдські - ред.) цінності. Це був заборонений і аморальний вчинок", - зазначив головний суддя, генерал-майор Дорон Фейлс.

Після оголошення вироку суду в неділю прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху та міністр оборони Авігдор Ліберман закликали до помилування Азарії.

"Моя думка стосовно помилування Елора Азарії, як і раніше, не змінилася", -  повідомив Нетаньяху в своєму мікроблозі.

Зазначено, що на початку 2017 року військовий трибунал у Тель-Авіві визнав Азарію винним у вбивстві палестинського нападника в Хевроні в березні 2016 року. Його засудили до півтора року ув'язнення. Крім того, судді постановили, що Азарія має відбути ще один рік ув'язнення умовно. Засудженого також було понижено у званні.

Як повідомляється, під час інциденту на той момент 18-річний Азарія застрелив прямим пострілом у голову палестинського нападника, який лежав на землі. Перед тим той намагався скоїти напад, поранивши колегу Азарії ножем, але його знешкодили пострілами. Під час процесу в апеляційному суді солдат знову намагався довести, що палестинець, попри знешкодження, усе ще міг становити небезпеку. Він запевняв, що побоювався наявності в палестинця пояса смертника. Однак суд визнав його аргументи неправдоподібними.

Цей інцидент був зафіксований на відео співробітниками палестинської правозахисної організації і викликав значний резонанс в ізраїльському суспільстві за кордоном.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Європейський Союз закликав владу Ізраїлю та Палестини до співпраці з метою недопущення подальшої ескалації в Єрусалимі.