Ізраїль має намір відмовитися від співпраці з ЄС у сфері науки

НовиниПолітика    09.08.2013 - 19:08
Заступник міністра закордонних справ Ізраїлю Зеєв Елькін повідомив, що країна відмовиться від важливого договору з Євросоюзом, обговорюється співпраця у сфері науки, через запропонованого Брюсселем пункту про поселенців на палестинських територіях. 

Заступник міністра закордонних справ Ізраїлю Зеєв Елькін (на фото) повідомив, що країна відмовиться від важливого договору з Євросоюзом, обговорюється співпраця у сфері науки, через запропонованого Брюсселем пункту про поселенців на палестинських територіях. Про це повідомляє BBC.

За словами Елькіна, його колеги сподівалися на пом'якшення умов договору, зазначивши, що в нинішньому вигляді проект документа загрожує ізраїльському суверенітету.

"Ми готові до продуктивних переговорів з Євросоюзом. Ми розуміємо їх позицію, вона може нам не подобається, ми відкидаємо її, але ЄС має повне право розпоряджатися своїми грошима, так як вважає за потрібне його керівництво. Ми просимо європейців взяти участь у переговорах, але якщо їх принципи незмінні - в переговорах немає сенсу", - заявив Елькін.

Як вважають експерти, Брюссель навряд чи пом'якшить умови угоди, але і не піде на відкрите загострення відносин з Ізраїлем зважаючи на початок довгоочікуваних ізраїльсько-палестинських переговорів.

Участь Ізраїлю в програмі Horizon-2020 опинилася під питанням через рішення ЄС проти єврейських поселень, Східного Єрусалиму і Голанських висот.

Рішення ЄС стосується припинення фінансування закладів, прямо чи опосередковано співпрацюють з колегами в єврейських поселеннях Юдеї та Самарії. ЄС також зажадав включити в усі угоди з Ізраїлем пункт, який говорить, що поселення Іудеї і Самарії, а також східний Єрусалим і Голанські висоти не є частиною Ізраїлю.

Повідомлялося, що в разі приєднання до Horizon-2020 Ізраїль протягом семи років переведе в ЄС 600 млн. євро, але за кожен євро отримає 1,5 євро від ЄС. Кошти призначені для фінансування проектів у сфері розвитку технологій. Гроші повинні піти як в університети, так і в приватні компанії.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top