ru ua

Через напад учасників Євромайдану на учасників "Антимайдану" 20 лютого пропали безвісти 30 жителів Криму, семеро - вбито, - держрада

Самопроголошена держрада Криму заявляє, що в Черкаській області в районі селища Корсунь-Шевченківський 20 лютого на учасників "Антимайдану" напали євромайданівці, в результаті чого без вісті зникли 30 жителів Криму, а семеро осіб були вбиті.

Самопроголошена держрада Криму заявляє, що в Черкаській області в районі селища Корсунь-Шевченківський 20 лютого на учасників "Антимайдану" напали євромайданівці, в результаті чого без вісті зникли 30 жителів Криму, а семеро осіб були вбиті. Про це йдеться в повідомленні прес-служби самопроголошеного держради Криму за підсумками засідання Міжнародного громадського комітету по захисту прав людей, які постраждали від Евромайдана і дій прихильників "Правого сектора".

"Свідки подій, що відбуваються на Майдані - Оксана Медиева, Катерина Солодилова, Анатолій Половинець розповіли присутнім про подію 20 лютого в районі селища Корсунь-Шевченківський. За їх словами, на колону з семи автобусів з кримчанами, що поверталися з Києва, напали прихильники Майдану, які побили учасників акції "Антимайдан", розстріляли транспорт і погрожували спалити учасників акції живцем, лише за те, що вони "москалі", "кацапи", розмовляють на іншій мові або відмовляються співати гімн України і кричати "Героям слава!". Багатьом пасажирам довелося ховатися в лісі. Внаслідок таких дій націоналістів пропали без вісті близько тридцяти жителів півострова, за попередньою інформацією семеро вбиті", - йдеться в повідомленні.

Голова комітету, голова комісії держради Криму з питань освіти, науки, у справах молоді та спорту Валерій Косарєв зазначив, що комітет буде займатися виявленням злочинів, скоєних за період з листопада по березень 2013 2014 року в Україні.

"Наше завдання було зібрати відео - і аудіозаписи, свідчення про факти насильства над учасниками "Антимайдана", упорядкувати отриману інформацію та направити її в ЄС, Міжнародний суд з прав людини, ООН...Хто прийшов на Майдан з чистим серцем, інші - заробити гроші, але через протистояння люди загинули. Сьогодні нелегітимні влади України, громадські організації, центральні ЗМІ не згадують, що серед жертв були кримчани. Не показують відео зі знущаннями над противниками Майдану, ігнорують факти порушення законів. Те, що панував у часи, коли фашизм прийшов до влади в Німеччині, застосовувалося і в Україні", - заявив він.