ru ua

З України вивезли останню партію токсичного палива "меланж", - МЗС

З України вивезли останню партію компонента рідкого ракетного палива "меланж".

З України вивезли останню партію компонента рідкого ракетного палива "меланж". Про це на брифінгу заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс, передає кореспондент РБК-Україна.

"6 березня в рамках міжнародного проекту Україна-ОБСЄ з території України вивезено останню партію компонента рідкого ракетного палива "меланж" для його утилізації за межами України. Останні партії меланжу були завантажені 28 лютого та 3 березня з місць зберігання у місті Біла Церква та смт. Любашівка у присутності представників Міністерства оборони України, МЗС України, ОБСЄ, а також російського підприємства-підрядника", - сказав Перебийніс.

Зауважимо, в рамках цього проекту, що був започаткований у 2009 р., було утилізовано 16 тис. т високотоксичної речовини.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що проект по вивезенню з України і утилізації ракетного палива "меланж" буде завершено в першому кварталі 2014 р.

Загальний бюджет проекту з вивезення та утилізації ракетного палива "меланж" з території України склав близько 20 млн євро.