Ірландія першою з кризових країн єврозони покине програму допомоги ЄС/МВФ в грудні 2013 р

Ірландія першою з кризових країн єврозони вийде з програми фінансової допомоги Євросоюзу (ЄС) та Міжнародного валютного фонду (МВФ). Сьогодні уряд Ірландії прийняв рішення, що країна вийде з кредитної програми ЄС/МВФ в грудні 2013 р., як і планувалося. Про це йдеться в прес-релізі Міністерства фінансів країни.

При цьому Дублін прийняв рішення обійтися без превентивної кредитної лінії, яка розглядалася в якості страховки на випадок, якщо країна знову зазнає проблем з обслуговуванням держборгу і залученням нових позик на приватних ринках капіталу.

Мінфін Ірландії зазначає, що республіка благополучно повернулася на ринок запозичень в 2012 р., а її грошові резерви, достатні для того, щоб обслуговувати свої фінансові зобов'язання аж до початку 2015 р. Державні фінанси знаходяться під контролем, і динаміка скорочення бюджетних дефіцитів відповідає цільовим показниками Єврокомісії для країн, що порушують "Маастрихтські критерії". Так, в 2014 р. Ірландія розраховує довести бюджетний дефіцит до 4,8% ВВП, а без урахування процентних витрат за службовим вийти на нульовий або навіть профіцитний баланс. В 2015 р. Ірландія має намір скоротити бюджетний дефіцит до менш ніж 3% ВВП.

В кінці 2010 р. Ірландія була змушена погодитися на отримання фінансової допомоги в рамках трирічної програми ЄС/МВФ обсягом 85 млрд євро. Причиною звертання за допомогою був стан банківського сектора, близький до колапсу. В даний час економіка Ірландії ще не відновилася після глибокої рецесії, частка проблемних кредитів у банківському секторі перевищує 25%, а національне безробіття становить 13,7%. Однак експерти вказують на довгострокові переваги ірландської економічної моделі, яка вважається однією з найбільш привабливих у світі для іноземних інвестицій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся