RU

Іран з 9 лютого 2010 р. почне програму по збагаченню урану до 20%.

Влада Ірану має намір почати програму по збагаченню урану до 20%, починаючи з 9 лютого поточного року. З таким інформацією виступив сьогодні глава Організації по атомній енергії Ірану Алі Акбар Салехи, передає Associated Press. Також повідомляється, що роботи по збагаченню урану проводитимуться на території ядерного центру, розташованого поблизу іранського м. Ісфахана.

Нагадаємо, раніше президент Ірану Махмуд Ахмадінежад дав вказівку Організації по атомній енергії Ірану почати виробництво більш збагаченого урану. Він відзначив, що необхідно довести рівень збагачення 20%.

До теперішнього часу іранські технології дозволяли проводити уран, збагачений тільки до 3,5%. Проте власті країни хочуть дозбагатити його до 20%, за їх словами - для функціонування науково-дослідного реактора.

США, Ізраїль і ряд інших держав підозрюють, що Іран веде роботи із створення ядерної зброї. Керівництво ісламської республіки наполягає, що ядерна програма держави носить мирний характер.