ua ru

Інфляція в РФ відновила трирічний максимум

За даними Росстату, з 1 по 29 вересня індекс споживчих цін склало 0,7%, що в річному порівнянні (до вересня 2013 р.) рівнозначно інфляції в 8,1% за підсумками місяця.

За даними Росстату, з 1 по 29 вересня індекс споживчих цін склало 0,7%, що в річному порівнянні (до вересня 2013 р.) рівнозначно інфляції в 8,1% за підсумками місяця. Це максимум з вересня 2011 р. і вище ключової ставки ЦБ, підвищеної наприкінці липня до 8%, пише газета "Відомості".

Дані попередні, так як опубліковані у щотижневому моніторингу цін, який проводиться за скороченим переліком товарів і послуг (64 найменування проти 506 у щомісячному моніторингу). Повний звіт щодо інфляції за вересень Росстат опублікує 3-6 жовтня, повідомляється на сайті статслужби.

Інфляція прискорилась у першій половині року через заборону імпорту м'яса з Євросоюзу і девальвації рубля, в червні вийшла на пік (7,8%), після якого уряд, Центробанк і аналітики очікували її поступового уповільнення. Проте з серпня зростання цін знову почав прискорюватися з-за введеного урядом заборони на імпорт низки продовольчих товарів з країн, що підтримали санкції щодо Росії. Стали дорожчати не тільки "заборонені" продукти (частка деяких з них на ринку досягала 25%), але і практично всі інші.

Так, згідно з Росстатом, за 10 місяців до кінця вересня м'ясо курей подорожчало на 24,2% (ринок м'яса птиці практично повністю представлений вітчизняною продукцією: частка імпорту - 13%) - майже так само, як і "заборонена" свинина подорожчала за той же час на 25,2% (частка імпорту - приблизно 20%): переробники ембарго на ввезення свинини і яловичини переключилися на м'ясо курей.

За серпень зростання цін становив 0,2%, у річному порівнянні - 7,6%: сезонне здешевлення плодоовочевої продукції утримати інфляцію від більш високих темпів, але до кінця вересня цей фактор майже повністю був вичерпаний. Середньодобовий приріст цін, що розраховується Росстатом, у вересні був у 2,75 рази вище, ніж у серпні, а у порівнянні з вереснем 2013 р. ціни росли в 3,1 рази швидше.

З початку року по 29 вересня ріст цін склав 6,3% проти 4,7% за січень - вересень минулого року. Мінекономрозвитку і Центробанк прогнозує інфляцію за підсумками 2014 р. на рівні 7,5%, визнаючи ризик перевищення цього прогнозу.